два хлопця, якы є братамми

Я щойно переїхав в цей район і був новеньким у церковному приході, коли мене попросили бути клерком і налаштувати програму обліку на нещодавно купленому комп’ютері. Попередні клерки ніколи раніше не користувалися нею. Однієї неділі я був в офісі і зустрічався з двома іншими клерками, коли я згадав Самуїла. Самуїлу було близько семидесяти років, і він щойно знову одружився.

“Самуїл вдруге одружився?” – запитав Лейн.

Я кивнув. “Так, вчора.”

Лейн лише сказав “Цікаво”, а потім вийшов.

Гарольд, інший клерк, похитав головою і сказав: “Це так сумно.”

“Що сталося?” – запитав я.

“Ви новенький тут, – сказав Гарольд, – тож Ви не знаєте, але Самуїл і Лейн брати. Колись вони були найближчими друзями, яких тільки можна знайти. Навесні вони допомагали один одному засаджувати їхні ферми, а потім восени вони допомагали один одному збирати врожай. Вони ділилися інвентарем і всім іншим також. Потім, близько двадцяти років тому, щось трапилося. З того часу вони не сказали ані слова один одному.”

Я сидів і розмірковував над цим деякий час. Я працював з Лейном як клерк вже протягом року. Я також був в майстерні Самуїла і проводив з ним час, обробляючи деревину. Обидва чоловіки мені дуже подобалися, і було важко усвідомити такий розрив між ними. Одного разу, коли ми самі з Лейном працювали в офісі клерків, я вирішив підняти цю тему.

“Лейн, – сказав я, – Гарольд сказав мені, що Ви і Самуїл – брати. Що сталося між вами?”

Він відкинувся на спинку стільця і тихо сидів протягом тривалого часу, але, нарешті, заговорив. “Знаєте, ніхто ніколи раніше не запитував мене про це. Всі просто уникають цієї теми, боячись образити мене. Але я припускаю, що Ви не знаєте про це, тому що Ви новенький.”

“Мені дуже шкода, якщо я Вас образив,” – сказав я.

Він похитав головою. “Ви не образили. Але сумно те, що я навіть не пам’ятаю, що саме стало причиною проблеми. Це була якась дрібниця, яка, здавалось, все більше й більше розросталася. Все це було так нерозумно.”

Підпишіться на нас у фейсбук_

Я більше нічого не казав. Навпаки, на протязі всієї нашої роботи того дня, Лейн все розказував про себе і Самуїла, коли вони були маленькими хлопчиками. Безсумнівно, вони були не лише братами, але й кращими друзями.

Деякий час потому, коли я відвідував Самуїла, сталося те саме. Ці двоє чоловіків навіть не могли згадати, що саме їх розділило, але коли я спитав їх, чому б їм знову не стати друзями, вони обидва сказали в принципі одне й те саме. Вони не знали, як це зробити.

Незабаром після цього, в холоднечу січня, Самуїл пішов годувати свою худобу і впав так, що зверху його придавило тюком сіна. Він пошкодив спину і не міг рухатися. Його дружина знайшла його майже до смерті замерзлим і відвезла в лікарню. Лейн дізнався про це від родичів. Дружина Самуїла зателефонувала деяким чоловікам з громади, питаючи, чи не могли б ми подбали про худобу, але коли ми прийшли туди, робота вже була зроблена.

Лейн вийшов назустріч, щоб привітати нас, і посміхнувся. “Самуїл мій брат. Я про все подбаю.”

І Лейн піклувався про все протягом декількох місяців і навіть після того, як Самуїл повернувся додому. Їхня дружба відродилася, і вони знову стали кращими друзями.

Близько п’яти років потому Лейн помер. Самуїл був на похоронах. Я похлопав його по плечу і висловив свої співчуття, а він сказав: “Все це було так нерозумно. Більш за все я шкодую про ті двадцять років, коли ми могли б бути друзями, але змарнували цей час через щось, що навіть жоден з нас не міг пригадати”.

Самуїл також залишив цей світ, щоб приєднатися до Лейна, але пам’ять про них повертається до мене щороку, коли я ставлю цілі на новий рік. Я завжди даю обітницю, що позбавлюся недобрих почуттів, щоб в кінці життя не залишитися з жалем замість років дружби.

Ця стаття була написана Дерісом Говардом та вперше опублікована на сайті ldsmag.com. Переклад Олени Сміт.

знайти Церкву в Вашому місті

The following two tabs change content below.

Alyona Smith

Євангелія змінила моє життя назавжди! Я завжди відчувала, що життія має деякий глибокий сенс, але з приходом Євангелії у моє життя я дізналася, як я можу розкрити свій прихований потенціал, протистояти викликам і залишатися щасливою людиною незважаючи ні на що. Евангелие навсегда изменило мою жизнь! Я всегда чувствовала, что жизнь имеет некий глубокий смысл, но с приходом Евангелия в мою жизнь я узнала, как я могу раскрыть свой скрытый потенциал, противостоять испытаниям и оставаться счастливым человеком несмотря ни на что.
Авторское право © 2017 mormon.in.ua. Все права защищены.
Этот сайт действует независимо от Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (иногда называемой «мормонской Церковью»). Выраженное здесь мнение не всегда отражает позицию Церкви. Точка зрения отдельных людей является их личной ответственностью и не всегда отражает позицию Церкви. Чтобы ознакомиться с официальной позицией Церкви, посетите сайты LDS.org или Mormon.org.

Pin It on Pinterest