Знайомство з мормонами (так називають членів Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів) включає в себе знайомство з мормонським стилем життя. Зрештою, вчення не має сенсу, поки не починаєш його застосовувати. Хтось одного разу сказав мені, що не розуміє, як можна хотіти жити за суворими правилами мормонізму. Огляд мормонського стилю життя допоможе краще зрозуміти деякі з причин, чому мормони хочуть жити так, як вони живуть.

фотоісторія про мормонів

Ви коли-небудь вивчали сонети або намагались їх писати? Є суворий набір правил, яких треба дотримуватись, але в той самий час існують мільйони абсолютно різних сонетів. Це тому що схема сонета передає тільки загальний принцип його написання. Зміст може бути обіграний в такій кількості варіантів, скільки є авторів. Хоча у мормонів і є суворі рамки, ці рамки залишають простір для багатьох різних варіацій, тож повторень не буває. Якщо ви відвідаєте проект I’m a Mormon на Mormon.org, то побачите, як ці варіації втілюються в реальному житті.

Мормони живуть по всьому світу, і багато в чому вони живуть так само, як і їхні сусіди. Вони живуть відповідно до культури свого народу. Вони живуть у звичайних спільнотах, де живуть не лише мормони, у них є робота у звичайному світі, і вони дають своїм дітям освіту, яку вони самі обирають. Вони носять звичайний одяг і живуть в звичайних сім’ях. Проте, є деякі відмінності, на які люди часто звертають увагу.

Одна з відмінностей – це те, що Мормони приділяють велику увагу сім’ї. Це загальний чинник для багатьох релігій, але в мормонізмі часто визначається як такий, що відіграє важливу роль. Мормонський спосіб життя зосереджується на сім’ї. Велика частина поклоніння мормонів відбувається вдома. Мормони розпочинають свій день з молитви – особистої молитви, а для тих, хто має сім’ю та/або дітей, є молитва в парі та сімейна молитва. Свій день вони закінчують так само. Додайте сюди ще молитви благословення їжі впродовж дня, і у вас вийде велика кількість молитов – ще один аспект мормонського стилю життя.

На додаток до молитви, у мормонів також є сімейне і особисте вивчення Священних Писань. За допомогою молитви і читання Священних Писань усією сім’єю, батьки виконують свій обов’язок навчати дітей Євангелії, замість того, щоб чекати, що це зроблять в Церкві. Церква служить підтримкою, а не основним джерелом навчання. Це також дозволяє батькам і дітям ділитися один з одним своїм свідченням про Ісуса Христа і обговорювати Євангелію так, як це неможливо в церковному класі.

У тому випадку, коли сімейного вивчення Євангелії недостатньо, у мормонів також є Сімейний домашній вечір. Один раз на тиждень, зазвичай це вечір понеділка, вони залишаються вдома без сторонніх і насолоджуються товариством один одного. Вони проводять урок на євангельську тему, грають в ігри і насолоджуються пригощеннями. Кожен вносить свій вклад в сімейний захід, виконуючи по черзі якийсь обов’язок; це означає, що навіть діти вчаться диригувати, проводити збори, або готувати урок, іноді за допомогою одного з батьків чи старшого брата або сестри. Це дає їм можливість розвивати навички керівництва, які потім згодяться їм у житті.

У мормонів немає професійного духовенства, тож уся робота виконується на добровільних засадах. Єпископ, щось подібне до пастора, має сім’ю і мирську роботу. Оскільки він не має багато часу, щоб робити все самому, завдання розподіляються між членами церкви, і майже усі члени церкви мають “покликання” або добровільну церковну роботу. Ці покликання дозволяють їм служити Богові, будувати стосунки і виховувати в собі відданість Церкві Ісуса. Проте, вони також дають мормонам можливість розвивати нові навички. Члени церкви не добровільно обирають більшість посад, але їх покликають, і ці посади часто міняються. Це дає більшості мормонів можливість розвинути велику кількість навичок, які вони, можливо, за інших обставин не змогли б розвинути. Сором’язлива пані стає керівником організації. Хтось, у кого немає досвіду з дітьми, стає учителем у маленьких дітей. Дівчина, яка сама навчилася читати два роки тому, учить інших в програмі навчання грамоті, в якій вона сама була учнем. Це розвиває впевненість в собі і лідерські якості, якими відомі мормони.

Мормонський спосіб життя надає особливе значення самостійності. Це підтримує нашу фізичну безпеку, дозволяє нам сконцентруватися на тому, що дійсно важливо, тому що матеріальні потреби знаходяться під контролем, і дає нам можливість служити іншим. Хоча досягнення самостійності потребує багато роботи, але щойно ми цього досягаємо, це приносить нам значний душевний спокій. З цією метою мормонів заохочують здобувати хорошу освіту. Це дає їм кращі з можливих перспектив для гарного працевлаштування і збільшує їхні здібності пізнавати світ. Як формальне, так і неформальне навчання рішуче заохочуються.

Їх також вчать уникати боргів, наскільки це можливо, оскільки борги обмежують можливості і стають великим навантаженням на сім’ю. Через них легше фокусуватися на матеріальному і важче бачити різницю між необхідністю і бажанням. Мормони роблять річний запас їжі і інших припасів не тому, що серед них це модно, а для реального використання. Вони оновлюють свої запаси, вживаючи їх до кінця терміну придатності. Коли їм щось треба, вони беруть це зі своїх запасів. Коли вони роблять покупки, вони кладуть їх у свою комору, датують і оновлюють свої запаси. Це не підготовка до судного дня. Це допомогло багатьом мормонським сім’ям пройти через безробіття, кризу, пов’язану з погодними умовами, або інші ситуації, коли важко щось купити. Вони також відкладають гроші для таких складних часів. Запасаючи їжу, вони можуть робити покупки оптом або на розпродажах, скорочуючи свої витрати.

Моральні цінності – частина Мормонського стилю життя. Мормони практикують старомодні цінності, які оберігають їх від багатьох спокус світу. Шері Дью, колишній керівник Мормонської жіночої допоміжної організації (Товариство Допомоги) сказала:

“Кілька років тому назад я брала участь у Міжнародному форумі з питань політики, де обговорення переходило від проституції до порнографії, до аборту, і так далі. Коли ведучий дав мені слово, я зазначила, що неможливо не помітити загальну тему – що кожне гостре питання має аморальне підґрунтя. Потім я говорила про моїх батьків, які є відданими членами нашої віри, чому вони навчали мене про шлюб і цнотливість, і як ці вчення вплинули на моє життя. Після цього жінки одна за одною відводили мене убік і говорили одне й те ж саме: “Вам так пощастило. Я не думала, що цнотливість взагалі можлива. Якби хтось розповів мені про це багато років тому, це змінило б моє життя”.

Я особисто знаю десятки тисяч тинейджерів і молодих дорослих, які живуть морально чистим життям. Вони щасливі, вони є корисними членами суспільства і вони активно намагаються бути небайдужими. Моральна чистота не застаріла. Звичайно, це не легко. Але я стверджую, що це легше, ніж альтернатива. Доброчесні чоловіки і жінки ніколи не хвилюються про несподівану вагітність або хворобу, що передається статевим шляхом. Ніколи не відчувають муки через зізнання в невірності. Не відчувають порожнечі після побачення на одну ніч. Не відчувають болю від втрати сім’ї в результаті невірності. Їх не переслідують спогади про нерозбірливі зв’язки. Цитуючи К.С. Льюїса: “Доброчесність – навіть спроби бути доброчесними – приносить світло; потурання [своїм бажанням] приносить блукання в пітьмі. (Sheri L. Dew, “The Power of Virtue,” Church News, August 9.)

Деякі люди вважають ці норми обмежуючими, як зауважила сестра Дью, але зрештою вони дійсно роблять життя набагато легше. Зрілість, розвинена нормами і самоконтролем, уникає багатьох проблем, з якими сьогодні стикаються люди, які уникають цих норм.

Мормонський спосіб життя пропонує велику свободу в межах дбайливо контрольованих Богом рамок, створених Батьком, який любить нас і хоче, щоб ми стали такими, якими ми можемо бути.

Ця стаття була написана Тері Лінн Біттнер і опублікована англійською мовою на aboutmormons.org. Переклад Тамари Мартиненко.

Вам також можуть сподобатись статті на цю тему:

У мене є питання

залишити коментар в фейсбук

 

The following two tabs change content below.

Позаштатний працівник

Ця публікація була написана/перекладена одним із позаштатних працівників сайту mormon.in.ua Якщо ви маєте зацікавленість надати матеріали (тексти, відео, графіка, та ін.), будь ласка, повідомте нам на пошту: [email protected]
Авторское право © 2017 mormon.in.ua. Все права защищены.
Этот сайт действует независимо от Церкви Иисуса Христа Святых последних дней (иногда называемой «мормонской Церковью»). Выраженное здесь мнение не всегда отражает позицию Церкви. Точка зрения отдельных людей является их личной ответственностью и не всегда отражает позицию Церкви. Чтобы ознакомиться с официальной позицией Церкви, посетите сайты LDS.org или Mormon.org.

Pin It on Pinterest